Jak zvolit správné barvy pro každou místnost. 

15.03.2023

Správně zvolená barva místnost oživí, zvýrazní její charakter a dokonce i ovlivní naši náladu. Přečtěte si několik tipů, jaké barvy jsou vhodné pro jednotlivé místnosti.

Při výběru barev je důležité brát v úvahu i další faktory, jako jsou velikost místnosti, umístění oken a intenzita přirozeného světla.

Pokud máte menší místnost, můžete použít světlejší barvy, které vytvoří dojem většího prostoru. Naopak větší místnosti mohou být oživeny i výraznějšími barvami. 

Obývák

V obývacím pokoji trávíme většinu času s rodinou a přáteli, a proto by měla být tato místnost pohodlná a příjemná. Pocit pohody a klidu nám přinesou barvy: zelená, modrá, béžová a šedá. 

Pokud hledáme něco výraznějšího, můžeme zvolit červenou, oranžovou či žlutou, místnosti to dodá živou a energickou atmosféru. 

Kuchyň 

V kuchyni trávíme spoustu času, kromě přípravy jídla , zde jídlo většinou i kunzumujeme. Do kuchyně jsou vhodné barvy: bílá, béžová, modrá a zelená. Dodávají místnosti klid a pocit svěžesti. 

Pokud máte kuchyň menší, použijte světlejší barvy, ty vytvoří dojem většího prostoru. 

Dětský pokoj

Většinu času děti tráví hraním a učením se. Pro dětský pokoj jsou vhodné barvy: růžová, žlutá, modrá a zelená. Tyto barvy jsou hravé a přinášejí pocit radosti a veselí. Pokud chcete pokoj více oživit, použijte různé vzory, obrázky či tapety. 

S barvami ale opatrně, některé nejsou pro dětský pokoj vhodné, vyvarujte se křiklavým a sytým barvám, viz. https://www.ceskestavby.cz/clanky/jak-vymalovat-detsky-pokojicek-spatna-volba-barev-muze-zavinit-plactivost-deti-27819.html

Koupelna

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est.

Eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam.

Toaleta

Na toaletu jsou vhodné barvy: bílá, béžová či šedá. Pokud chcete vytvořit něco více výrazného, můžete zvolit barvy červenou nebo černou, které přinášejí do místnosti pocit elegance a luxusu.